Instalacja z mchów mieszanych i chrobotka reniferowego

Instalacja z mchów mieszanych i chrobotka reniferowego
15 lutego, 2021 Marta Justyńska
In Uncategorized

Mamy przyjemność przedstawić kolejny projekt, w który włożyliśmy całe serce i pasję. Jest to niezwykła instalacja z mchów mieszanych i chrobotka reniferowego. Powstała ona na zamówienie firmy Eurovia, która specjalizuje się w budowie dróg i autostrad. Zamysłem tej instalacji było przedstawienie z lotu ptaka autostrady, która przecina drogę i las. 

Jak przygotowywaliśmy się do realizacji pomysłu?

Oddanie w pełni piękna lasu i pól jest niemożliwe, ponieważ dzieła Matki Natury są nie do podrobienia. Jednakże my staraliśmy się uzyskać w naszej instalacji z mchów mieszanych i chrobotka reniferowego efekt lasu. Udało się to dzięki wielogodzinnym i skrupulatnym przeglądaniu zdjęć z drona. Spowodowało to, że dobór odpowiednich mchów i porostów stał się prostszy. 

Dlaczego właśnie instalacja z mchów mieszanych i chrobotka reniferowego?

Do stworzenia tej niezwykłej instalacji wykorzystano najwyższej jakości mech płaski, poduszkowy, prowansalski oraz chrobotka reniferowego. Dlaczego właśnie je? Ze względu na ich niezwykły i naturalny wygląd oraz praktyczność.

Mech płaski inaczej zwany trawiastym lub leśnym swoim wyglądem przypomina dywanik. Ze względu na swój wygląd stanowi on idealne tło do różnych obrazów z mchów lub roślin stabilizowanych. W naszym projekcje przedstawia on łąki oraz polany i dodatkowo podkreśla piękno mchu poduszkowego i chrobotka reniferowego.

Mech poduszkowy zwany również kulistym lub okrągłym, swoim wyglądem przypomina poduszkę, i stąd też wzięła się jego nazwa. Jest to idealny i przede wszystkim naturalny materiał do tworzenia ciekawych zielonych ścian lub obrazów. W projekcie dla Eurovii wykorzystany on został do stworzenia zielonych wzgórz. 

Natomiast chrobotek reniferowy swoim wyglądem przypomina gąbkę. Porost ten najczęściej występuje w północnych rejonach Europy, w szczególności w krajach skandynawskich. Zbierany on jest ręcznie i w okresie największego rozkwitu. Zastosowany w instalacji chrobotek z powodzeniem odzwierciedla drzewa.

Należy również dodać, że mech stabilizowany posiada nie tylko walory estetyczne, ale również zdrowotne. Obrazy i instalacje z mchów mieszanych i chrobotka reniferowego to przede wszystkim naturalny higrometr, dzięki któremu można ocenić poziom wilgotności w powietrzu. Mchy i porosty to również doskonałe oczyszczacze powietrza. Dzięki temu alergicy znacznie lepiej będą się czuli. Warto również dodać, że tego typu dekoracje nie wymagają zbytniej opieki. 

Montowanie instalacji z mchów mieszanych i chrobotka reniferowego

Przygotowane przez nas płyty są odpowiednio zabezpieczane, aby w nienaruszonym stanie dotarły na miejsce montażu. Nasi pracownicy przytwierdzają je do ścian, po czym wykańczają szczeliny, które powstały po połączeniu płyt. Należy pamiętać, że przy tego typu projektach nie może być widać łączeń! Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z realizacji projektu. Mamy nadzieje, że instalacja z mchów mieszanych i chrobotka reniferowego przypadła Państwu do gustu tak jak i nam.

instalacja z mchów mieszanych i chrobotka

instalacja z mchów mieszanych i chrobotka

instalacja z mchów mieszanych i chrobotka

instalacja

instalacja

instalacja

instalacja

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stabilizowane.pl.

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*