Rośliny stabilizowane

Z pewnością lepiej wypoczywa się i pracuje w pomieszczeniu, w którym jest zielono. Nasz nakład pracy w postaci podlewania roślin, ich przesadzania, nawożenia czy przycinania zostaje przez naturę zwrócony z nawiązką. Co w przypadku kiedy „nie mamy ręki” do roślin lub brakuje nam czasu? Efektowną rośliną, niewymagającą pielęgnacji jest mech chrobotek, z którego powstają nasze rośliny stabilizowane i zielone obrazy z mchu.

Trwale zaimpregnowany mech nie wymaga dostarczania wody ani umiejscowienia w nasłonecznionym miejscu, co więcej jest antystatyczny. Wśród wielu zalet wymienia się zdolność do pochłaniania nadmiaru wilgoci z powietrza oraz absorbowania dźwięków. Mech chrobotek oprawiony w ramę (drewnianą, metalową czy z MDF) może stanowić niebanalną ozdobę salonu, gabinetu, a nawet łazienki. Sprawdzi się w przypadku wnętrz nowoczesnych, skandynawskich, a także rustykalnych.

Mech na ściany, zielone obrazy z mchu i rośliny stabilizowane szczególnie polecamy w:

 • prywatnych mieszkaniach, domach i rezydencjach
 • przestrzeniach biurowych
 • jako tło dla logotypu firmy
 • przestrzeniach hotelowych
 • galeriach oraz centrach handlowych
 • na wystawach, pokazach, eventach
 • restauracjach
 • salonach urody
 • każdej przestrzeni gdzie brakuje zieleni

Kompozycje zieleni w Twoim domu i mieszkaniu

Wprowadzenie pięknej zieleni do swojej przestrzeni życiowej pozytywnie wpływa na nasze zmysły. To wszystko dzięki odpowiednio dobranej estetyki i natury roślin stabilizowanych, które znajdują się w naszej ofercie. Wśród nich także obrazy stabilizowane na każdą ścianę. Idealnie sprawdzają się w projektach mieszkaniowych. Od wielu lat gwarantujemy Państwu idealne rośliny stabilizowane pasujące do dekoracji wnętrz.

Ogromna zaleta rośli stabilizowanych, to ich naturalność, a zarazem brak konieczności stosowania u nich zabiegów pielęgnacyjnych.

Dostępne są różnorodne gatunki, kształty, kolory, co umożliwia Państwu uzyskanie wyjątkowych możliwości kreacji. Najczęściej dostarczamy zielone ściany, żywe obrazy z mchu w ramach i bez oraz unikatowe rośliny stabilizowane.

Zalety roślin i obrazów stabilizowanych:

 • naturalna zieleń
 • pozbawione zapachu
 • brak konieczności podlewania, nawożenia i przycinania
 • stały kształt
 • trwałość ekspozycji od 5-10 lat

Natura w Twoim domu: obrazy z mchu designerskim hitem!

Mech na ścianie domu to niezwykle modna w ostatnich czasach dekoracja wnętrz – skąd takie zainteresowanie właśnie tą niepozorną rośliną? Sprawa jest bardzo prosta: nie dość, że wygląda efektownie, to jeszcze z powodzeniem zastępuje tradycyjne rośliny doniczkowe, wymagające stałej i czasem bardzo pracochłonnej pielęgnacji.

Mech na ścianie – o co w ogóle chodzi?

Mech na ścianie to aktualnie z pewnością jeden z najefektowniejszych sposobów na ciekawą i niebanalną dekorację wnętrz. Pasuje on zarówno do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, jak i tych nowoczesnych – jest niezwykle uniwersalny i pomaga „ożywić” pomieszczenia, nadając im niepowtarzalnego charakteru.

W tym miejscu warto powiedzieć o tym, że mech, tak jak i inne rośliny znajdujące się w naszych pomieszczeniach uspokaja oraz poprawia naszą koncentrację, jednocześnie nie zajmując wiele miejsca, dzięki czemu nadaje się nawet to niewielkich mieszkań. Jeżeli chodzi o formy, w jakich występuje, to tutaj ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia – może nim być pokryta cała ściana, może być to jedynie napis lub bardzo efektowny i chętnie wybierany tzw. zielony obraz.

Mech do zadań specjalnych

Najczęściej wykorzystywanym gatunkiem mchu, jeżeli chodzi o wykonywanie dekoracji, jest mech chrobotek, nazywany także mchem reniferowym, co wiąże się z tym, że jest on przysmakiem tych właśnie zwierząt. Tego rodzaju mech kupić można w sklepach internetowych oraz stacjonarnie w sklepach florystycznych. Zwracać należy uwagę na to, żeby mech, który kupujemy był preparowany, a więc poddawany zabiegowi stabilizacji, co powoduje, że roślina przechodzi w tzw. stan uśpienia, nie rozrasta się oraz nie zmienia koloru – pięknie wyglądając nawet przez kilka kolejnych lat!

Odpowiednio zaaranżowany mech ładnie wygląda nie tylko w salonie, przedpokoju czy sypialni, ale świetnie sprawdza się w łazienkach, gdzie dodatkowo pochłania nadmiar wilgoci, co powstrzymuje ewentualne rozprzestrzenianie się grzybów.

Trudna pielęgnacja roślin stabilizowanych i obrazów z mchu? Zdecydowanie nie!

Zastanawiasz się, co musisz robić, żeby obraz nie uległ zniszczeniu i wyglądał cały czas tak dobrze, jak w dniu, w którym został wykonany? Dobra informacja jest taka, że praktycznie nie musisz robić nic. Mech chrobotek nie ma wielkich wymagań, praktycznie jedyny warunek jest taki, że wilgotność powietrza, w którym znajduje się taki obraz, powinna wynosić co najmniej 40% (najlepiej 50-60%), co w naszym klimacie nie stanowi większego problemu.

W przypadku kiedy zauważysz jednak, że mech zaczyna wysychać, a więc staje się kruchy, konieczne może być jego ostrożne spryskanie wodą destylowaną lub umieszczenie w pokoju nawilżacza powietrza – to z pewnością rozwiąże problem. Pamiętać należy również o tym, że mech trzeba chronić przed czynnikami takimi jak nadmierne światło czy związki chemiczne, które mają negatywny wpływ na jego trwałość.

Ściany z mchu i rośliny stabilizowane – Wnioski

Jak widać ściany z mchu, czy też obrazy z mchu mają naprawdę wiele zalet – nie wymagają podlewania, ponieważ mech sam pobiera wilgoć z powietrza, zapewniając świeży wygląd przez wiele lat. Nie wymaga nawożenia, a także nie osadza się w nim kurz, co sprawia, że jest idealny dla alergików. Jeżeli więc jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy powinien się on znaleźć w Twoim wnętrzu, mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie Twoje wątpliwości!

Rośliny stabilizowane i obrazy z mchu do biur, sklepów miejsc handlowych

Wzbogacenie wnętrz wyjątkową roślinnością zapewnia uzyskanie wspaniałych walorów estetycznych. Ale nie tylko. Poprzez takie rośliny uzyskuje się również wartości zdrowotne. Osoby przebywające w biurach, w których pojawiają się rośliny stabilizowane i obrazy z mchu, czują się znacznie lepiej. Dzieje się tak, ponieważ dostrzegają blisko siebie ekologię, która sprawia, że uzyskują większą efektywność w pracy. Takie rośliny stanowią również skuteczną promocję biura i miejsc handlowych. Pozwalają na wyróżnienie się na tle konkurencji. Klienci przyjmowani w takich miejscach ekologicznych znacznie chętniej decydują się na podjęcie współpracy. To sprawia, że także nowoczesne sklepy w galeriach handlowych pozwalają sobie na zakup takich roślin stabilizowanych i obrazów z mchu.

Rośliny w pracy są w stanie skutecznie zmniejszać poziom stresu, co jest również udowodnione naukowo. Jeśli więc zależy nam na tym, aby nasi pracownicy i sami Klienci czuli się w danym biurze czy przestrzeni handlowej bardzo dobrze, to inwestycja w takie rośliny powinna być dla nas czymś naturalnym. Przełoży się to na czysty zysk i skuteczną promocję naszej działalności.

Od lat doradzamy, aranżujemy, projektujemy i urządzamy biura oraz przestrzenie handlowe w przepiękne rośliny stabilizowane i obrazy z mchu. Jeśli potrzebują Państwo wsparcia w tym kierunku, to jesteśmy do dyspozycji!

Mech dekoracyjny i jego właściwości

Piękne, naturalne, roślinne dekoracje do każdego wnętrza. Są bezobsługowe, nie trzeba ich przycinać, podlewać, nawozić. Mech dekoracyjny i rośliny stabilizowane nie potrzebują światła. Posiadają intensywne kolory i zachowują świeżość. Zastosowanie takich kompozycji z mchu dekoracyjnego poprawia wystrój biur, miejsc handlowych, domu, mieszkania i wielu innych miejsc. Bardzo ciekawie prezentują się na ścianach, półkach i podłodze. Mech dekoracyjny jest w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

Mech dekoracyjny działa jak naturalny filtr powietrza. Zawdzięcza to możliwości absorbowania wilgoci, więc skutecznie regulują wilgotność w pomieszczeniach. Przyczyniają się do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, zapobiegają powstawaniu grzybów na ścianach. Posiada on także cenne właściwości izolacyjne. Dobrze położony mech dekoracyjny na ścianie jest w stanie skutecznie redukować poziom hałasu.

Mech dekoracyjny i rośliny stabilizowane z naszej oferty nie zbierają kurzu, więc są również idealnym produktem dla alergików. Nie posiadają toksycznych chemikaliów, nie rozrastają się i nie pylą.

Nasze obrazy z mchu dekoracyjnego i rośliny stabilizowane powstają na bazie najlepszego mchu, pochodzącego od certyfikowanych i sprawdzonych dostawców.

Zastosowanie mchu dekoracyjnego i roślin stabilizowanych: domy, mieszkania, rezydencje, biurowce, centra handlowe, banki, siedziby firm, hotele, gabinety lekarskie, restauracje, apteki, kancelarie prawne, sklepy, gabinety kosmetyczne, stoiska ekspozycyjne i targowe, gabinety SPA, kryte pływalnie itp.

Zielone obrazy

Mech płaski i poduszkowy pozwolił nam na stworzenie wyjątkowo zielonych i naturalnych obrazów. Taka kompozycja okazuje się przyjemna dla oka przez cały czas. I obrazy te tworzą na ścianie naturalną, trójwymiarową tapetę. Dzięki takim obrazom z mchu jesteśmy bliżej natury, która zaczyna otaczać nas w domu, w mieszkaniu, w biurze, w przestrzeni, w której potrzebujemy ukojenia i odpoczynku.

Podczas produkcji takich obrazów z mchu i roślin stabilizowanych dbamy o pełne poszanowanie dla środowiska. Produkcja odbywa się na podstawie metody stabilizacji. Proces stabilizacji ma na celu wymianę naturalnych soków roślin na ekologiczny roztwór stabilizacyjny(zbudowany na bazie gliceryny). Powoduje to zatrzymanie dalszego biegu rozwoju rośliny. Dzięki temu rośliny zachowują swoją świeżość przez wiele lat(nawet od 5-10, w zależności od warunków, w których się znajdują).

Zalety obrazów i ścian z mchu:

 • łatwy montaż
 • brak potrzeby nawadniania
 • natychmiastowy efekt zielonej ściany
 • możliwość tworzenia ciekawych form, napisów i logotypów
 • brak konieczności pielęgnacji (nie wymagają przycinania i podlewania)
 • antyalergiczne
 • brak potrzeby światła słonecznego
 • idealne na dekoracje ścienne jako eko-design

Nasze obrazy z mchu wymagają tylko optymalnej wilgotności powietrza w pomieszczeniach(najlepiej minimum 40%). Udostępniamy Państwu 2 rodzaje mchów, czyli: mech płaski(leśny) i mech poduszkowy(gąbczasty). Jest możliwość stworzenia indywidualnych kompozycji obrazów i zastosowania specjalnych ram, zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Zachęcamy, aby skorzystać z naszej oferty zielonych obrazów z mchu. Od razu nadają się one do zawieszenia na ścianę.

Rośliny stabilizowane i obrazy z mchu – Pytania i odpowiedzi

 1. Czy rośliny stabilizowane i obrazy z mchu są żywe? Nie. Wszystkie stabilizowane rośliny, porosty, zostały poddane odpowiedniemu procesowi konserwacji. Na tej podstawie zachowują właściwą sprężystość i świeżość. Natomiast nie posiadają żadnych funkcji życiowych.
 2. Czy mchy i rośliny stabilizowane wymagają pielęgnacji? Nie. Wszystkie przygotowane przez nas rośliny stabilizowane i obrazy z mchu nie wymagają pielęgnacji. Dlaczego? Są bezobsługowe. Nie rosną, nie trzeba ich przycinać, podlewać itd. Wystarczy okresowo(co kilka tygodni, miesięcy) delikatnie czyścić takie rośliny stabilizowane i obrazy z mchu. Można wtedy skorzystać z odkurzacza na najmniejszych obrotach bądź delikatną miotełkę. Warto pamiętać, że takie rośliny stabilizowane i mchy nie absorbują kurzu, więc nie będziemy musieli ich pod tym względem czyścić.
 3. Czy rośliny stabilizowane i mchy wydzielają zapachy? Tak, ale tylko przez krótką chwilę. We wstępnym okresie użytkowania porosty(rośliny stabilizowane i mchy) wydzielają naturalny zapach.. Natomiast po kilkunastu dniach zanika on na stałe. Pozostaje wtedy zapach obojętny dla naszego zmysłu powonienia, nie jest nieprzyjemny.
 4. Czy nasze obrazy z mchu i rośliny stabilizowane można instalować na zewnątrz? Nie zalecamy, ponieważ są chrobotek reniferowy, z którego zbudowane są nasze produkty, jest wrażliwy na działanie promieniu UV.
 5. Czy rośliny stabilizowane i obrazy z mchu rosną? Nie, ponieważ znajdują się w tak zwanym „stanie hibernacji”. Nie ma potrzeby ich przycinania.
 6. Czy rośliny stabilizowane i obraz z mchu są ekologiczne? Tak. Pod jakim względem? Podczas cyklu życia roślin stabilizowanych emisja dwutlenku węgla okazuje się 2 razy mniejsza niż u roślin naturalnych żywych i 4 kronie mniejsza niż u roślin syntetycznych. Tak więc nasze rośliny i obrazy z mchu są jeszcze bardziej EKO.

Kontakt z naturą w pomieszczeniach

Kontakt z naturą to coś wspaniałego. Dostarcza nam ona ukojenie, odskocznię od problemów i motywuję do dalszego działania. Dlatego coraz częściej taką naturę przenosimy do powierzchni mieszkaniowych, biurowych i handlowych oraz innych miejsc.

Wnętrza pozbawione elementów natury(np. roślin stabilizowanych i zielonych obrazów z mchu) są puste i zimne, więc ciężko się w nich przebywa. Na szczęście można szybko poprawić wystrój takich pomieszczeń. Poprzez zastosowanie cząstki natury w pomieszczeniach, o wiele łatwiej zadbać o dobre samopoczucie osób, które z nich korzystają. To udowodnione naukowo, że kolor zielony i sama natura pozytywnie wpływa na nasz umysł. Zapewne wielokrotnie się o tym przekonaliśmy, gdy mogliśmy spacerować po lesie. Za pomocą roślin stabilizowanych i obrazów z mchu zabieramy las do wnętrza naszych domów, mieszkań, przestrzeni biurowych, miejsc handlowych, gabinetów, pływalni, restauracji, hoteli i wielu innych miejsc!

Powód, dla którego często nie decydujemy się na zieleń, to obowiązek jej dokładnej pielęgnacji. Nie mamy chęci, wiedzy bądź czasu, by zadbać o przeróżne rośliny. Z tego względu nowoczesną formą aranżacji wnętrz są rośliny i kwiaty stabilizowane oraz zielone obrazy z mchu.

Codziennie przekonujemy się, że nasze produkty z mchu poduszkowego, mchu płaskiego, rośliny stabilizowane i kompozycje obrazów spełniają oczekiwania wielu odbiorców. Czekamy także na Państwa zamówienie!